فرآیند تولید

جنس کانال سبز از پشم شیشه فشرده است.مواد اولیه متشکل از سیلیس،فلدسپار،دولومیت،آهک،کربنات سدیم و براکس است که با نسبت دقیق و معین در یک کوره در دمای 1400 درجه سلسیوس ذوب و در فرآیندی موسوم به تل (TEL) توسط ماشین های سانتریفیوژ تحت دو نیروی گریز از مرکز و کشش دینامیکی به الیافی انعطاف پذیر با ضخامت کمتر از 4 میکرون تبدیل می گردند.بلافاصله پس از خروج الیاف از ماشین های فیبراژ نوعی رزین مایع به آن ها اسپری می گردد.

پشم شیشه خام تولید شده به منظور شکل دهی و تراکم در یک تونل حرارتی در دمای 300°c حرارت داده می شود و تحت فشار مکانیکی به ضخامت(1 اینچ) و فشردگی مطلوب می رسد.

این نوع سیستم با دو روکش داخلی و دو روکش بیرونی تقویت شده تولید می گردد، همچنین روکش داخلی کانال در دو مدل تیشو و آلومینیومی تولید می شود.روکش تیشو دارای خواص آکوستیکی بسیار بالا و روکش آلومینیومی دارای ضریب اصطکاک بسیار کم می باشد.

استفاده از کانال با روکش آلومینیومی باعث کاهش افت فشار و CLEANING بهتر می شود.

تجهیزاتی مثل هیترهای الکتریکی ، هیتر های بخار آبی ، دمپردستی یا گریل موتوری ، دیفیوزرها و دریچه های دسترسی می توانند با سیستم کانال سبز تطبیق داده شوند.

این نوع داکت انتقال هوا جهت کنترل انرژی به منظور جلوگیری از اتلاف آن و کنترل سرو صدا در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و در محدوده فشار استاتیک pa 1000 ، سرعتFPM 5000 و درجه حرارت هوای داخلی در محدوده دمای 4 درجه سانتیگراد تا 121 درجه سانتی گراد کاربرد دارد ،ترجیحا استفاده از آن در دمای محیطی پائین تر از 66 درجه سانتی گراد توصیه می گردد.